Jak wyróżnić się na tle innych sklepów internetowych?

michal-s.net

Sklepy internetowe to już standard. Jeszcze niedawno wiele osób miało spore problemy z zaufaniem do tego typu sprzedaży, ale teraz praktycznie wszystkim zdarza się z nich korzystać. Taka sytuacja doprowadziła do ciągłego pojawiania się nowych sklepów i silnej konkurencji.

Jak więc wyróżnić się na tle innych sklepów i zachęcić do siebie nowych klientów?

Przede wszystkim design

Nowe sklepy pojawiają się praktycznie co chwilę – w każdej branży, z różnym asortymentem i cenami. Jednak wiele z nich wcale nie przykłada uwagi do oprawy graficznej. Bazują głównie na darmowych szablonach, które nie są zbyt atrakcyjne.

W natłoku sklepów średniej jakości dość łatwo się wyróżnić na tym tle. Indywidualnie wykonany e-shop na bazie autorskiego projektu graficznego sprawi, że klienci na pewno docenią efekt wizualny całości.

Pamiętajmy, że design to nie tylko sama oprawa graficzna, ale również odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów w taki sposób, aby poruszanie się po sklepie było wygodne oraz intuicyjne. Pozwoli to uniknąć frustracji u użytkowników, którzy nie mogą znaleźć tego, czego szukają.

Nikt nie lubi błądzić po setkach podstron, więc przyłożenie się do UX (User Experience) na pewno jest przydatne i szybko zapewni nowych klientów.

Treść i zdjęcia

Jeżeli nasz sklep już wygląda fenomenalnie to warto przyjrzeć się treści oraz zamieszczonym zdjęciom. Użytkownicy często kupują "oczami", ale sklep internetowy ma ogromną wagę w porównaniu ze stacjonarnym – produktu nie można obejrzeć i dotknąć. Z tego względu klienci przykładają szczególną uwagę do zdjęć oraz opisów produktów.

Warto skupić się na tych elementach tak, aby udzielić jak największej ilości informacji. Fotografie powinny przedstawiać produkt jak najbardziej dokładnie – najlepiej z każdej strony. Jeżeli mamy taką możliwość to również materiały video będą bardzo pomocne.

Natomiast treści powinny zawierać szczegółowe informacje oraz dokładne dane. Trochę marketingowego tekstu zawsze się przyda, ale klienci zwracają uwagę na konkrety.

Warto wyróżnić się na tle konkurencji właśnie takimi elementami – szczerym przedstawieniem produktów oraz zdjęciami wysokiej jakości.

Mnogość opcji

Wielu klientów rezygnuje na ostatnim etapie sprzedaży, ponieważ zabrakło opcji, na której im zależało. Zazwyczaj jest to forma płatności. Właściciel sklepu internetowego powinien postarać się przygotować wiele sposobów na zapłacenie za zakupy. Absolutnym minimum jest tradycyjny przelew bankowy oraz jedne z szybkich płatności online. Jednak poza tym warto umieścić zapłatę PayPal lub płatność kartą kredytową.

Kolejny element to metody wysyłki – klienci rezygnują z zakupu, jeśli nie znajdą odpowiedniego sposobu dla siebie. Należy zrozumieć, że każdy użytkownik może mieć inne doświadczenia, jeśli chodzi o ten element. Jedni klienci mogą odmawiać współpracy z konkretnym kurierem, a inni nalegać na wysyłkę poprzez Pocztę Polską.

Z tego względu warto zawsze oferować wiele opcji przesyłki produktów – współpraca z różnymi kurierami, przesyłki za pobraniem, a nawet rozważyć możliwość odbioru osobistego. Im bardziej elastyczni będziemy tym mocniej wyróżnimy się na tle innych, bardziej restrykcyjnych sklepów online.

Jak widać wyróżnić się można w prosty sposób i nie wymaga to ogromnych zmian. Unikalny wygląd sklepu, odpowiednie treści, zdjęcia wysokiej jakości oraz wiele opcji – to podstawy, które umożliwią klientom wygodne korzystanie z naszego serwisu.

Polub nas na Facebooku!

Informacje o najnowszych wpisach na blogu, ciekawe linki, aktualne promocje i wiele innych!

fb.me/michalsnet