Black Friday - jak zorganizować akcję?

michal-s.net

Black Friday, czyli czarny piątek to prawdziwe święto promocji. Akcja najbardziej popularna jest w USA, ale dynamicznie weszła również do naszego kraju. W Polsce coraz popularniejsze jest reklamowanie swoich produktów i udzielanie klientom specjalnych rabatów, które mają ich przyciągnąć na prawdziwy szał zakupowy.

Jak zorganizować taką akcję, aby odnieść największy sukces? Nie wymaga to dużego planowania, ale najważniejszy jest pomysł. Odpowiednio przygotowana promocja może zwiększyć dochody sklepu, ale również przyciągnąć nowych klientów, którzy będą dokonywać regularnych zakupów!

Przede wszystkim się wyróżnij

Twój sklep na pewno jest na swój sposób unikalny i w Black Friday warto to podkreślić. Znajdź elementy, które Cię wyróżniają i oprzyj na tym swoją promocję.

Może oferujesz produkt, który nie jest dostępny u konkurencji? Korzystasz z unikalnych sposobów produkcji lub opierasz się na uniwersalnych wartościach? Każdy sposób jest dobry, aby się wyróżnić. W Black Friday wszyscy udzielają rabatów, a promocje czekają na każdym kroku – musisz się wyróżnić.

Nie tylko niskie ceny

Black Friday to święto promocji, więc większość firm skupia się tylko na tym elemencie. Pamiętaj jednak, że promocja to nie tylko zmniejszona cena produktu. Jeżeli nie chcesz walczyć w kategorii "pułapy cenowe" to zastanów się, czy nie możesz w inny sposób zwiększyć atrakcyjności swojej oferty.

Spróbuj zorganizować konkurs w mediach społecznościowych, w którym Twoi klienci będą mieli szansę wygrać coś ciekawego. Zwiększy to ogólne zainteresowanie Twoim sklepem oraz oferowanymi przez niego promocjami.

Innym pomysłem jest dodawanie gratisów do produktów zamiast zmniejszać ich ceny. Dwa produkty w cenie jednego, bonusowy pasek do spodni lub cokolwiek innego, co pasuje do Twoich produktów. Warto być kreatywnym i postarać się zwiększyć wartość zakupów dla klientów bez obniżania kwoty poszczególnego towaru.

Sprawny proces zakupowy

Żadna promocja nie ma sensu, jeżeli proces zakupowy nie będzie dla klienta wygodny. Warto upewnić się, że robienie zakupów w naszym sklepie jest komfortowe, proste i intuicyjne. Dobrym krokiem jest również oferowanie wielu możliwości płatności – minimum powinien to być przelew tradycyjny oraz szybkie płatności online.

Ważna jest również wysyłka i jej sposób. Różni klienci mogą mieć własne preferencje. Ktoś woli kuriera, ktoś inny pocztę, a jeszcze inna osoba korzysta wyłącznie z paczkomatów. Jeżeli uda nam się zaproponować różne metody dostawy naszych produktów to możemy być pewni, że klienci będą zainteresowani naszą ofertą.

Podsumowanie

Black Friday to nie tylko promocje i rabaty. To prawdziwe święto zakupów, które szturmem zdobywa serca klientów w naszym kraju. Warto zaproponować coś od siebie, nawet jeżeli nie możemy zdecydować się na ogromne obniżenie cen.

Czasami wystarczy drobny upominek lub darmowa wysyłka, a klienci chętnie skorzystają z Twojej oferty w tym dniu.

Polub nas na Facebooku!

Informacje o najnowszych wpisach na blogu, ciekawe linki, aktualne promocje i wiele innych!

fb.me/michalsnet