Pillar content - co to jest?

michal-s.net

Prowadzenie bloga na stronie firmowej to bardzo przydatny element marketingowy. W skrócie warto wspomnieć, że znacząco wspomaga pozycjonowanie się strony, przedstawia firmę jako eksperta w branży oraz generalnie taka działalność jest mile widziana, jeśli dostarcza ciekawych i przydatnych treści.

Jednak najważniejszym elementem prowadzenia swojego bloga i ogólnie strony firmowej jest tzw. pillar content. Co to jest i jak odpowiednio to zastosować w swoich akcjach reklamowych? Dzisiaj właśnie o tym.

Pillar Content – co to?

Jako pillar content określamy główną, najbardziej wartościową treść na stronie lub blogu. To nie jest zwykły wpis informacyjny, ale ponadczasowy, bardzo użytkowy tekst, który rozwiązuje istotne problemy lub odpowiada na ważne pytania.

Warto wiedzieć, że to nie jest prosta rzecz – wpis typu pillar content powinien być fundamentem, na którym oprzemy dużą część naszej strategii promocyjnej, więc nie można tu mówić o jakichkolwiek błędach.

Pillar content to przede wszystkim treść, która naprawdę ma znaczenie. Często zawiera mnóstwo argumentów, infografiki popierające tezę, wypowiedzi specjalistów, cytaty, filmiki instruktażowe oraz wiele innych – wszystko, aby zwiększyć wartość takiego wpisu. Można o tym myśleć jak o bardzo specjalistycznym artykule, który rozwiązuje problemy, skłania do przemyśleń lub odpowiada na pytania istotne dla branży oraz klientów.

Pillar content – po co?

Podstawą pillar content jest tak, że to tak bardzo wartościowa treść, że nie da się obok niej przejść obojętnie. Dobrze napisany spowoduje bardzo szybką falę udostępnień, repostów oraz linków w internecie. Zaletą jest fakt, że nie trzeba żadnych finansów na reklamę – wystarczy pokazać swój artykuł w odpowiednim miejscu, a resztę załatwi już marketing wirusowy.

Użytkownicy zaczną komentować nasz pillar content, będą o nim dyskutować w mediach społecznościowych, a ogólny zasięg zależny jest tylko od możliwości naszej branży oraz od wartości samego artykułu. Dobrze zrealizowana akcja może zagwarantować firmie status eksperta, podziw oraz mnóstwo klientów.

Gdzie najlepiej udostępnić link do pillar content? Wszystko zależy od branży, w której działa firma i której dotyczy tekst. Zazwyczaj dobrym miejscem są media społecznościowe, ponieważ użytkownicy takich serwisów bardzo chętnie udostępniają ciekawe rzeczy do swoich znajomych, a to prowadzi do prawdziwej lawiny repostów.

Warto jednak pamiętać, że pillar content to nie jest prosta sprawa. Wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności. Źle napisany artykuł z błędami merytorycznymi może przynieść odwrotny od zamierzonego efekt – zamiast podziwu firma może zostać wyśmiana, jeżeli udzieli niepoprawnych informacji.

Nie warto jednak się tego obawiać – trzeba mieć wiarę we własne możliwości. Na napisanie pillar content trzeba przeznaczyć sporo czasu, aby całość wyglądała poprawnie. Jednak bardzo często ciężka praca się opłaca, a firma może stosunkowo tanim kosztem zyskać bardzo duży rozgłos. Ostatecznie dla użytkowników internetu liczy się wartość treści, a nie budżet firmy.

Polub nas na Facebooku!

Informacje o najnowszych wpisach na blogu, ciekawe linki, aktualne promocje i wiele innych!

fb.me/michalsnet