Popraw komunikację w swojej firmie. Postaw na Marketing Automation.

Magdalena Ślaska

Chcesz, by komunikacja z klientami była wielopoziomowa i spersonalizowana, a jednocześnie nie pochłaniała dużo czasu? Zainwestuj w system do Marketing Automation (MA) i usprawnij swoją pracę. Poznaj możliwości elastycznych narzędzi, z których korzystają marketerzy.

Niezależnie, czy prowadzisz duże przedsiębiorstwo czy też niewielką firmę, możesz skutecznie pozyskiwać nowych klientów i wpływać na większe obroty. Prezentujemy wybrane możliwości, jakie zapewnia Marketing Automation.

Łatwiejsza wysyłka mailingów

Systemy do MA pozwalają na intuicyjną wysyłkę mailingów. Masz do dyspozycji bibliotekę gotowych szablonów dostosowanych na różne okazje. Dzięki temu szybko przygotujesz atrakcyjny wizualnie komunikat. Zanim wyślesz mailing, możesz sprawdzić, jak wiadomości prezentują się na różnych urządzeniach i wprowadzić ewentualne poprawki. Ciekawą funkcjonalnością jest także możliwość przeprowadzania testów A/B. System analizuje wcześniejsze wysyłki pod kątem podjętych przez użytkowników akcji, np. kliknięcia w link. Na tej podstawie dobiera wersje mailingów, które były najskuteczniejsze.

Marketing Automation pozwala na personalizację maili. Użytkownicy otrzymują wiadomość adresowaną imiennie. Można także modyfikować treści czy grafikę pod kątem konkretnej grupy odbiorców. W dużym uproszczeniu oznacza to, że podczas jednej wysyłki przygotujesz unikalną ofertę dla każdego potencjalnego Klienta. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo konwersji. Kiedyś takie działania były domeną dużych firm. Dziś na personalizację wysyłek może pozwolić sobie praktycznie każdy marketer. Prowadzone w ten sposób kampanie sprawdzają się w każdej branży. Co ważne, wiadomości wysyłane poprzez nowoczesne systemy do Marketing Automation charakteryzują się wysokim poziomem dostarczalności. Dzięki temu bez trudu dotrzesz do osób zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami.

Efektywna segmentacja baz danych

Narzędzia do zautomatyzowanego marketingu umożliwiają również swobodne zarządzanie bazą danych i przygotowywanie kampanii reklamowych dostosowanych do konkretnych grup odbiorców. Przykładowo, można stargetować wysyłkę do odbiorców według miejsca zamieszkania, wieku czy też zainteresowań. Istnieje również możliwość profilowania działań według podjętych akcji. Przykładowo, możesz przygotować newsletter dla osób, które wcześniej kliknęły w link zapowiadający promocję.

Bez problemów zmodyfikujesz istniejące kontakty oraz przypiszesz im odpowiednie atrybuty. Narzędzia do MA umożliwiają tworzenie dokładnych opisów przy każdym z kontaktów, a dzięki temu zwiększenie użyteczności bazy. Możesz również skorzystać z informacji na temat podjętych przez danego użytkownika działań, które z reguły są zaprezentowane w czytelny sposób, np. na linii czasu. Dodatkowym udogodnieniem jest integracja wielu źródeł informacji, np. aplikacji zewnętrznych.

Analiza i mierzenie wyników

Zaletą systemów Marketing Automation jest łatwa weryfikacja skuteczności prowadzonych działań, które są mierzalne. Na bieżąco można ustalać wskaźniki, a także śledzić podejmowane przez użytkowników akcje w czasie rzeczywistym. Tym samym możliwa jest natychmiastowa korekta przyjętej strategii marketingowej. Możesz obserwować zachowania użytkowników po wysyłce mailingu, a także sprawdzać, kto otrzymał wiadomość, kto ją otworzył. Zobaczysz też, kto podjął jakieś działanie, np. kliknął w dołączony link. Ciekawą propozycją jest również integracja narzędzi do MA z Google Analytics.

Korzystanie z Marketing Automation to również łatwość generowania raportów marketingowych, które uwzględniają konkretne obszary. Dokumenty można przygotować dla przełożonego czy też Klienta, w imieniu którego prowadzisz kampanię promocyjną. Możesz porównywać dane z różnych okresów, by na tej podstawie wyciągnąć konkretne wnioski i opracowywać coraz skuteczniejsze przekazy marketingowe skierowane do określonych grup odbiorców. To bardzo duża pomoc, z której korzysta coraz więcej firm.

Polub nas na Facebooku!

Informacje o najnowszych wpisach na blogu, ciekawe linki, aktualne promocje i wiele innych!

fb.me/michalsnet