Jakie wiadomości powinno się wysyłać do swoich klientów?

michal-s.net

Wysyłanie wiadomości do klientów ma wiele zalet – zwiększa zaufanie do firmy, buduje przyjazne relacje, ale również pomaga w zwiększeniu sprzedaży. Nie warto więc rezygnować z tej formy komunikacji.

Trzeba natomiast uważać, ponieważ ta metoda stosowana nieprawidłowo może przynieść straty – zarówno wizerunkowe, jak i w postaci mniejszego przychodu firmy. Użytkownicy są dość drażliwi, jeśli chodzi o kwestie spamu i dlatego trzeba zrobić wszystko, aby nasze wiadomości nie zostały uznane za szkodliwe. Jakie wiadomości powinniśmy więc wysyłać do swoich klientów?

Wiadomość powitalna

Jeżeli użytkownik zarejestrował się do naszego sklepu, założył konto w portalu lub zapisał się do naszego newslettera to powinniśmy koniecznie wysłać do niego wiadomość powitalną.

W takim mailu musimy zawrzeć przede wszystkim informacje o tym, do czego użytkownik się zarejestrował (nazwa portalu, adres strony www) oraz kto jest administratorem pozostawionych danych (najczęściej jest to właściciel firmy). To drugie jest szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych, gdzie klienci zostawiają swoje pełne dane adresowe.

W takiej wiadomości również warto szczerze przywitać użytkownika, napisać kilka słów o swojej działalności oraz życzyć sobie przyjemnej współpracy. Takie detale robią naprawdę dobre wrażenie.

Podziękowanie za zakup

Warto podziękować klientowi za zakup po zamówieniu czegoś w naszym sklepie lub firmie. Nawet jeśli prowadzimy działalność usługową to po zrealizowaniu usługi warto wysłać maila z podziękowaniem za współpracę.

Przede wszystkim jest to miły dodatek, który wpłynie na pozytywny wizerunek naszej firmy. Poza tym jest to również możliwość do zaproszenia do kolejnych zamówień. Przykładowo w takim mailu z podziękowaniem możemy umieścić kod rabatowy na kolejne zakupy.

Podziękowanie to także ciekawy sposób na wyróżnienie się w branży – wszystko zależy od naszej kreatywności. Klienci nie są jeszcze przyzwyczajeni do podziękowań za zakupy w internecie, więc na pewno będą nas miło wspominać oraz polecać znajomym.

Pamiętaj, że obsługa klienta to jeden z najważniejszych etapów sprzedaży.

Przypomnienie o nowej ofercie

To dość drażliwy temat, ponieważ nie wszyscy użytkownicy lubią tego typu wiadomości z ofertą. Trzeba uważać, aby przesyłana wiadomość nie kojarzyła się z wymuszeniem sprzedaży.

Warto jednak informować o nowych produktach lub usługach, które zamierzamy oferować. Dzięki temu wierni klienci mogą dowiedzieć się o nowościach bez regularnego zaglądania na naszą stronę. Jednak nawet oni mogą się do nas zrazić, jeżeli forma wiadomości będzie zbyt marketingowa.

Najlepszym sposobem jest postawienie na szczerość – podziękowanie za dotychczasową współpracę i zaproszenie do zapoznania się z nowym produktem. Warto opisać jego zalety i korzyści, które zapewnia. Nigdy nie powinniśmy prezentować produktu w formie takiej jak na standardowym sklepie internetowym, czyli w postaci zdjęcia, ceny i krótkiego opisu.

Nasza wiadomość zawsze powinna wyglądać jak ręcznie pisania, a nie generowana autromatycznie.

Polub nas na Facebooku!

Informacje o najnowszych wpisach na blogu, ciekawe linki, aktualne promocje i wiele innych!

fb.me/michalsnet