3 sposoby na darmową promocję Twojej strony

michal-s.net

Każda firma potrzebuje promocji – od małych, lokalnych zakładów aż po ogromne przedsiębiorstwa. Powszechne jest jednak myślenie, że reklama i marketing to elementy pochłaniające spore ilości pieniędzy, których niestety niewielkie firmy często nie mają.

Czy istnieją jednak sposoby na darmową promocję swojej strony internetowej? Oczywiście, że tak. Wystarczy poświęcić trochę czasu, żeby móc realizować skuteczne kampanie bez żadnych pieniędzy lub przy ich minimalnej ilości, jeśli chcemy zwiększyć zasięgi.

Fora branżowe i grupy dyskusyjne

Tablet

Fora i grupy zrzeszają duże ilości osób w zależności od ich tematyki. Oczywiście coraz częściej przesiadamy się na portale społecznościowe, ale wiele for nadal prężnie działa. Są również grupy dyskusyjne, w których codziennie pojawia się mnóstwo nowych postów.

Udzielanie się na tego typu serwisach może przynieść Twojej firmie ogromne korzyści praktycznie bez żadnego wkładu finansowego. Wypowiadając się w ciekawy sposób, odpowiadając na pytania innych użytkowników oraz pokazując swój profesjonalizm na pewno zachęcisz do sprawdzenia Twojej strony www.

Warto również pamiętać o umieszczeniu linku w swojej stopce, żeby osoby, które zobaczą Twoje posty od razu widziały również odnośnik do strony.

Blog

Prowadzenie bloga to świetna promocja Twojej strony, która nie wymaga wysokich kosztów. Możesz go prowadzić w ramach strony www lub jako całkowicie oddzielny serwis.

Popularyzowanie bloga wymaga czasu, ale na pewno jest bardzo opłacalne. Warunkiem jest pisanie treści wysokiej jakości, która zachęci użytkowników. Mogą to być poradniki, teksty informacyjne, DIY (Do It Yourself) i inne tego typu elementy.

Prowadzenie bloga nie tylko zachęca użytkowników do zapoznania się z Twoją stroną bezpośrednio, ale również wspomaga pozycjonowanie się strony. Wpisy blogowe zazwyczaj pozycjonują się lepiej niż strony www, więc łatwiej uzyskać dobre wyniki w wyszukiwarce.

Warto również wykorzystać inne blogi w celu promowania swojej strony. Przykładowo prowadząc firmę zajmującą się naprawą samochodów można wyszukiwać blogi związane z motoryzacją i pisać ciekawe komentarze wraz z linkiem do swojej strony.

Na pewno w tym przypadku trzeba pamiętać, aby nie tworzyć spamu, czyli krótkich, reklamowych komentarzy. Warto odpisywać na temat, udzielić przydatnej rady lub po prostu w interesujący sposób odnieść się do tematu. W ten sposób czytelnicy bloga na pewno zajrzą na Twoją stronę www.

Instagram

Instagram

Instagram to bardzo popularna aplikacja, która opiera się przede wszystkim na zdjęciach. Konto jest darmowa, a możliwości reklamy naprawdę spore, nawet bez wydawania pieniędzy na usługi reklamowe w tym serwisie.

Sposób na reklamę w instagram jest naprawdę prosty. Załóż konto i codziennie dodawaj 2-3 ciekawe zdjęcia. Nie muszą być najwyższej jakości, ponieważ aplikacja umożliwia podstawowe metody obróbki, ale na pewno lepsze zdjęcia bardziej pomogą.

Następnie warto skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć inne konta, które w swojej tematyce podobne są do naszej działalności. Przykładowo prowadząc sklep meblowy można obserwować influencerów lifestyle. Twoim celem jest obserwowanie dużej ilości takich influencerów oraz osób, które również ich obserwują.

W ten sposób dość szybko otrzymasz własnych obserwujących, którzy mogą zainteresować się Twoją firmą i jej ofertą.

Polub nas na Facebooku!

Informacje o najnowszych wpisach na blogu, ciekawe linki, aktualne promocje i wiele innych!

fb.me/michalsnet