Idealne zdjęcie produktu - jak je zrobić?

Idealne zdjęcie produktu - jak je zrobić?

Autor: michal-s.net

Posiadanie sklepu internetowego to samo w sobie nie jest łatwe zadanie. Jednak często największym problemem dla początkujących, jak i już istniejących firm są zdjęcia produktowe. Jak je zrobić, aby przykuwały uwagę, ale jednocześnie pokazywały jak najwięcej i pozwalałby na podjęcie świadomego wyboru?

Nie można zapominać, że zdjęcie produktowe to najważniejszy element całego sklepu. Nawet najlepiej wykonany serwis nie zapewni nam klientów, jeżeli zdjęcia nie będą odpowiednio przedstawiały oferowanego asortymentu. Po prostu nikt nie kupi czegoś, czego nie widzi – to podstawa. Z tego powodu głównym zadaniem osoby prowadzącej sklep online jest uzupełnienie go odpowiednie zdjęcia.

Wybierz styl zdjęcia

Wiele sklepów wybiera znany i bezpieczny format, czyli zdjęcie produktu na białym tle. Nie jest to trudne do zrobienia, nawet w domowym studio, ale faktem jest, że nie zwraca to już takiej uwagi klientów jak kiedyś. Obecnie liczy się kreatywność i ciekawe podejścia, ponieważ tylko to pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Bardzo ciekawym i modnym rozwiązaniem ostatnio jest wykonywanie zdjęć produktów, które umieszczone są na elementach z naturalnego drewna. Drewno bardzo ciekawie przełamuje wygląd całego sklepu, a dodatkowo wyróżnia produkt i skupia na nim wzrok klienta.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem są produkty w formie filmu 360 stopni, czyli takie, które obracają się w sposób pozwalający klientowi zobaczyć przedmiot z każdej strony. Nie tylko zwraca to uwagę, ale również ma bardzo ważną rolę funkcjonalną, ponieważ umożliwia najdokładniejsze obejrzenie kupowanego produktu.

Jakość zdjęcia

Jednak nawet najbardziej wyszukane funkcje nie pomogą, jeżeli zdjęcie będzie po prostu słabej jakości. Tego nic nie uratuje, a klienci raczej zapoznają się z ofertą konkurencji. W końcu jeżeli nie można dokładnie obejrzeć produktu to nie ma sensu go kupować, prawda?

W celu zrobienia najlepszego zdjęcia warto udać się do profesjonalnego fotografa, który dysponuje zaawansowanym sprzętem. Jednak jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić to warto spróbować zrobić zdjęcia samodzielnie. Domowe studio powinno składać się przede wszystkim z aparatu – nie musi to być najlepszy model, ale warto, aby posiadał przynajmniej możliwość manualnych nastaw (migawka, przesłona, iso).

Następnie można zakupić tła fotograficzne, które można znaleźć w bardzo dobrej cenie – pozwolą one na uzyskanie jednolitego tła. Dodatkowo potrzebujemy dobrego źródła światła z każdej strony, w czym pomogą 2-3 lampy o podobnej mocy. Porządne oświetlenie to najważniejsza sprawa, ponieważ pozwala nam tak dostosować parametry aparatu, aby uzyskać jak najwyższą jakość zdjęcia.

Jeżeli planujemy zrobić zdjęcia produktu na naturalnym drewnie lub innym dostępnym tle to zasada jest jedna – na sesję warto wybrać się w słoneczny dzień tak, aby mieć dostęp do odpowiedniej ilości światła.

Tagi:Web design