Push Notification - nowość w dziedzinie powiadomień internetowych

Push Notification - nowość w dziedzinie powiadomień internetowych

Autor: michal-s.net

Co jakiś czas w sieci pojawiają się nowe rozwiązania, które pomagają w szybszym i bardziej celnym dotarciu do odbiorców. Zawsze warto być na bieżąco, aby nie przegapić nowych możliwości. Taką nowością jest właśnie Push Notification, która obiecuje o wiele szybsze dotarcie do klientów – szybsze nawet od e-mail marketingu.

Przede wszystkim jednak ten nowy sposób reklamy jest tani, a jego skuteczność została zauważona przez największe firmy. Czym jednak jest Push Notification?

Jak działa Push Notification?

Jest to nowy rodzaj powiadomienia, który wyświetla się bezpośrednio w oknie przeglądarki Twoich odbiorców. Jeżeli klient zgodzi się na subskrypcję Twojej usługi to zacznie otrzymywać specjalne wiadomości.

Największą zaletą jest fakt, że klient nie musi nic klikać, ani potwierdzać, aby otrzymać dostęp do wiadomości. Informacje pojawiają się same w dolnym rogu okna przeglądarki – użytkownik może szybkim spojrzeniem zwrócić uwagę na treść, a jeśli go zainteresuje to ma możliwość dowiedzieć się więcej.

Nie jest to oczywiście nachalna reklama, a całość powinna być stosowana podobnie jak newsletter. Posiadając listę osób zgadzających się na subskrypcje mamy możliwość wysyłania im powiadomień – informacji o najnowszej promocji, pokazać nowy produkt lub poinformować o nowym wpisie na blogu.

Dzięki temu zainteresowani użytkownicy będą natychmiast wiedzieć o powiadomieniu i jeśli są ciekawi szczegółów to mają prosty dostęp do treści.

Korzyści Push Notification

Push Notification przede wszystkim jest obecnie najszybszą formą powiadomień dla użytkowników. Wysyłając newsletter oczekujemy, że klient będzie przeglądał swoją skrzynkę pocztową, otworzy wiadomość, odczyta ją i kliknie w odnośnik.

Jednak czasami nasza wiadomość może zagubić się wśród innych, a użytkownik mógł akurat w danym momencie nie korzystać ze swojej skrzynki. W związku z tym nasze powiadomienie nie zostało odczytane.

Z Push Notification jest inaczej – użytkownik widzi wiadomość natychmiast i może od razu się z nią zapoznać. Wystarczy, że korzysta z przeglądarki.

Projektowanie i wysyłanie newslettera jest często czasochłonne – trzeba przygotować grafikę, odpowiedni tekst. Jeśli zrobimy to źle to nie możemy spodziewać się wysokiego "open rate", a nasze wiadomości mogą nawet trafiać do spamu. Przede wszystkim trzeba jednak pozyskać subskrybenta, który powinien samodzielnie wpisać swój adres e-mail w formularzu.

Push Notification nie wymaga uzupełniania danych – wystarczy, że użytkownik wyrazi zgodę na powiadomienia. Same wiadomości są zazwyczaj krótkie, a zapoznanie się z nimi zajmuje dosłownie chwilę, więc cały proces nie jest dla użytkownika niekomfortowy.

Jak widzimy Push Notification to bardzo ciekawa funkcja, która prawdopodobnie stanie się niebawem standardowym rozwiązaniem w wielu firmach. Możemy się więc powoli przyzwyczajać do tego sposobu otrzymywania powiadomień. Przede wszystkim jednak trzeba się zastanowić, czy to rozwiązanie nie będzie lepsze dla naszej firmy niż obecnie wykorzystywane.

Tagi:Web design