Trzy narzędzia Google, które trzeba znać!

Trzy narzędzia Google, które trzeba znać!

Autor: michal-s.net

Google to potężna marka, która dba o swoich użytkowników, a jeszcze bardziej o osoby zajmujące się w jakikolwiek sposób administracją stron www. Nie jest ważne jak bardzo obeznany jesteś w temacie, ale niektóre rozwiązania warto i należy znać.

Dzięki narzędziom od Google masz dostęp do zaawansowanych informacji, które pomogą Ci praktycznie na każdym etapie administracji strony www, marketingu, reklamy, tworzenia treści w swoim serwisie i wiele innych. Jakie są więc najważniejsze narzędzia Google dla Ciebie?

Google Analytics

Posiadanie na stronie lub sklepie funkcji umożliwiającej sprawdzenie popularności naszego serwisu to w obecnych czasach praktycznie obowiązek. Jak inaczej sprawdzisz skuteczność swoich kampanii marketingowych lub reklamy? Wszelkie zabiegi, które wykonujesz powinny mieć bezpośrednie odniesienie na statystykach Twojego serwisu.

Google Analytics umożliwia właśnie to – zaawansowaną analizę i monitoring Twojej strony www lub sklepu. Dzięki temu narzędziu sprawdzisz ile osób wchodzi na Twój serwis, jak długo tam były, co oglądały, w jakim są wieku, z jakiego urządzenia korzystają, z jakiego regionu pochodzą i wiele więcej. To potężna ilość informacji, która może mieć ogromny wpływ na realizowane przez Ciebie działania.

Przykładowo dzięki Google Analytics dowiesz się w jakich godzinach najchętniej przebywają na Twoim sklepie użytkownicy. Pozwoli to publikować nowe informacje właśnie w tych godzinach – po co wysyłać mailing z nową promocją w godzinach porannych, jeżeli największa popularność serwisu występuje wieczorem?

Google Trends

Google Trends to narzędzie, która jak sama nazwa wskazuje – pozwoli Ci sprawdzić obecne trendy w internecie. Jest to ogromna pomoc podczas planowania akcji marketingowych oraz kampanii, ponieważ szybko sprawdzić oczekiwania i zainteresowania konsumentów w danym temacie.

Wystarczy wpisać daną frazę i od razu masz dostęp do informacji o częstotliwości jej wyszukiwania , w jakim regionie jest ona najpopularniejsza oraz otrzymasz propozycję podobnych sformułowań, które możesz wykorzystać.

Google Keyword Planner

Publikując nowe treści, przykładowo na blogu, często zastanawiamy się jakiego słowa kluczowego użyć. W końcu od tego w dużym stopniu zależna jest pozycja w wyszukiwarce naszego tekstu. Czasami drobna zmiana może decydować o tym, czy post zostanie zapomniany czy dostanie się do szerszej świadomości.

Google Keyword Planner to narzędzie google, które powinno znaleźć się w top narzędzi każdego, kto zajmuje się pozycjonowaniem oraz kampaniami AdWords. Narzędzie to pozwoli sprawdzić popularność danego słowa kluczowego, częstotliwość wyszukiwania , a nawet pomóc wybrać alternatywne sformułowania, które zwiększą sukces naszego tekstu.

Narzędzia Google to naprawdę dobre i darmowe rozwiązania, które pozwolą w odpowiedniej administracji strony www, planowaniu strategii marketingowych oraz realizacji kampanii reklamowych. Praktycznie każdy, kto zajmuje się tego typu zagadnieniami powinien je znać i potrafić skutecznie wykorzystać.

Czasami właśnie drobne detale decydują o sukcesie, a dzięki narzędziom od Google łatwiej wybrać najlepszą dla nas opcję.

Tagi:Web design