E-commerce i social media, czyli jakie posty robić?

E-commerce i social media, czyli jakie posty robić?

Autor: michal-s.net

Tworzenie postów w social media nie jest wcale takie proste. Wiele firm ma problem z ciekawymi treściami, które interesowałyby potencjalnych klientów. W końcu internet przybrał takie rozmiary, że bardzo trudno znaleźć coś świeżego i kreatywnego.

Nie trzeba jednak wymyślać czegoś całkiem nowego, a wystarczy postanowić na sprawdzone schematy we własnej odsłonie. Jakie więc posty robić na social media?

Sneak peek, czyli za kulisami

Wszyscy uwielbiamy zobaczyć coś przed innymi. Ekskluzywność na nas po prostu działa. Z tego powodu publikowanie postów z tego typu materiałami zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pracujesz nad wprowadzeniem nowego produktu na rynek? Wrzuć kilka zdjęć z produkcji i daj kilka informacji, zanim dostaną się do ogólnych mediów. Dzięki temu nie tylko zaczynamy skupiać wokół produktu potencjalnych klientów, ale również zyskuje na tym cała firma poprzez zainteresowane osoby.

Każdy lubi marki i firmy, które wychodzą do ludzi. Prezentacja ekskluzywnych materiałów dla obserwatorów instagram lub facebook na pewno spotka się z uznaniem i aprobatą.

Przed i po, czyli prezentujemy zmianę

Posty typu "przed i po" cieszą się ogromnym zainteresowaniem, więc warto z tego skorzystać. Takie posty sprawdzą się w wielu branżach – przede wszystkim fitness, aranżacja wnętrz, ale również znajdą tu coś dla siebie firmy zajmujące się tuningiem samochodów oraz pracami budowlanymi.

Posty pokazujące jak dany element wyglądał przed rozpoczęciem prac profesjonalistów i po są bardzo interesujące, a dodatkowo pokazują najlepsze projekty firmy. Może odrestaurowałeś niesamowity samochód, a może wykonałeś dla klienta wspaniałą kuchnię? Warto się tym pochwalić.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko pokazać swój profesjonalizm, ale również skutecznie zachęca do komentowania, a to podstawa do rozwoju profilu. Wielu użytkowników chce rozpocząć aktywność na facebook lub instagram, ale potrzebują pewnej zachęty.

Pytania i ankiety

Pytania "A czy B" również są bardzo popularne i pomagają, jeśli zależy nam na aktywności naszych obserwatorów. Proste pytania mają największą moc i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Przykładowo firma zajmująca się kwiatów może zapytać "Tulipany czy Róże" i na pewno szybko zjawią się zwolennicy danej pozycji. Będą dyskutować w komentarzach, argumentować swój wybór i udostępniać post, aby zachęcić również znajomych.

Tego typu posty świetnie sprawdzają się do zwiększenia aktywności na naszym profilu oraz zapewnieniu swoim obserwatorom ciekawej zabawy, która na pewno zostanie doceniona. Dodatkowo nawet bardzo poważne i profesjonalne firmy mogą zastosować takie posty, aby trochę ocieplić swój wizerunek.

Wiele przedsiębiorstw ma ten problem, że odbierane są jako chłodne, a przez to użytkownicy obawiają się inicjowania kontaktu. Łatwe pytania skutecznie zachęcą do pewnego dialogu.